Friends: Yeniden Buluşma

Friends dizisinin Reunion – Yeniden Buluşma isimli yeni bölümü hakkında bilmeniz gerekenler ve altı yıldız oyuncu ile yapılan yeni röportajın özeti
friends

İzleyen herkesi kendini dünyanın en mükemmel arkadaş grubu içindeymiş gibi hissettiren, 17 yıl önce bittiğinde ise herkesi kendi arkadaş grubundan ayrılmak zorunda kalmış gibi üzüp ağlatan Friends dizisi özel bir bölümle, HBO Max’ta 27 Mayıs’ta tekrar hayranları ile buluşacak. Yeni bölümün adı Friends: Reunion, ‘’Yeniden Buluşma’’ olarak çevrilebilir. İnternette bölümle ilgili yayımlanan videoların izlenme sayısı şimdiden iki milyonu geçti.

Bölümle ilgili en sevindirici haber, altı ana oyuncunun hepsinin bu bölümde yer alması. Ana oyunculara eşlik edecek olan Justin Bieber, David Beckham, Lady Gaga, BTS, Cindy Crawford gibi yıldızlar, başta sırf insanların dikkatini çekmek için bölüme eklenmiş gibi düşünülse bile fragmanda göründüğü kadarıyla zekice yerleştirilmiş. Cara Delevigne fragmanda Rachel’ın, Barry ve Mindy’nin düğününde giydiği pembe nedime elbisesini giyerken görünüyor. Hatta Rachel’ın çamaşırının gözükmesi detayı bile eklenmiş bu kostüm kullanımına.

Yıldızların dizi ile ilgili anılarını James Corden’a anlatmasının yanı sıra, oyuncuların masa başında favori repliklerini okudukları bir bölüm, Lisa Kudrow’un, Phoebe’nin gitarıyla sergilediği kısa bir performansı ve bütün oyuncuların dizide de oynadıkları, karakterler hakkında sorular içeren bilgi yarışması da bu bölümde göreceklerimiz arasında.

Yardımcı oyunculardan kalpleri fetheden Richard’ı oynayan Tom Selleck’i ve kahkahasıyla akıllara kazınan Janice rolüyle Maggie Wheeler’ı görebiliyoruz. Onlar haricinde, James Michael Tyler (Gunther), Reese Witherspoon (Rachel’ın kız kardeşi Jill), Elliott Gould ve Christina Pickles (Ross ve Monica’nın ebeveyni Jack ve Judy) dönecek diğer yardımcı karakterlerden bazıları.

Fragmanda tabii ki oyuncuların yaşadığı nostalji ve gözyaşlarını tutamama anları da paylaşılıyor. Jennifer Aniston, Courteney Cox ve dizide ağlayamaması ile konu olan Chandler’I canlandıran Matthew Perry de duygusal anlar yaşayanlardan.

Bu fragmanda belki de daha önce hiç duymadığımız bir gerçeği öğreniyoruz. Dizide her şeyi bilmesiyle ve grubun merkezindeki baskın karakteriyle bilinin Monica’yı canlandıran Courteney Cox, aslında gerçek hayatta repliklerini ezbermekte çok zorlanan biriymiş. Matt LeBlanc bununla ‘’Courteney’nin masaya yazdığı replikleri hala duruyor mu?’’ diyerek dalga geçiyor.

Son olarak fragmandan akılda kalan komik başka bir sahne ise herkesin Ross ve Rachel’ın ilişkilerinde ara verdiğini düşündüğü söylediği sahnede, Matt LeBlanc’in saçmalık diyerek herkesi kahkalara boğması sayılabilir.  

Friends Özel Bölümü Röportajı

People Dergisi’yle yeni bölüm için özel bir röportaj yapan dizi oyuncuları, merak edilen bazı soruları cevapladı. Kadın ve erkek oyuncular olarak iki gruba ayrılan yıldızlar, ‘’Dizi final yaptığından beri en çok ne zaman birbirinizle arkadaş olduğunuza minnettar oldunuz?’’ sorusuna farklı cevaplar verdi. Bu soruya ‘’Her öğle yemeğini mi kastediyorsun yani?’’ deyip gülen Lisa Kudrow’u, Jennifer Aniston ve Courteney Cox her gün olmasa da çok sık birbirleriyle görüştüğünü ve yakın arkadaş olduklarını belirterek doğruladı.

Kadın oyuncular dizinin bitiminden itibaren yollarının hiç ayrılmadığını söylerken, durum erkek oyuncular için biraz farklıydı. Ana oyunculardan kendisi hariç herkes California’da yaşarken, tek başına New York’ta yaşadığını belirten David Schwimmer, herkesin hayatında farklı zorluklarla başa çıkması gerektiğini belirtti.

Matthew Perry ise altı oyuncunun bir araya sık sık gelemediğini söylerken, yine David Schwimmer birkaç kişinin bir araya geldiğini fakat altı oyuncunun dizinin yeni bölüm çekimleri için görüşene kadar dizinin sonlanmasından itibaren sadece bir kere, dokuz yıl önce buluşabildiğini söyledi. Matt LeBlanc ise uzun zaman görüşmeseler bile, altılı olarak birbirlerini gördükleri anda, hiç zaman geçmemiş gibi birbirleriyle bıraktıkları yerden devam edebildiklerini ekledi.

Kadın oyuncular bugün için bile kariyerlerindeki en büyük yapımlardan biri olarak gördükleri diziyi, arkadaşlıklarını doğurduğu gerçeğini de ekleyerek, paha biçilemez bir deneyim olarak betimledi.

Sonraki soru setten, kimin ne çaldığı ile ilgiliydi. Jennifer Aniston, Monica karakterinin giydiği çiçek desenli, yakasında siyah dantel olan bir elbiseyi çaldığını ve bugün bile severek giydiğini itiraf etti. Friends’in çerçevelenmiş plakasını çok sevip çaldığını söyleyen Matt LeBlanc, şakasına bunu David Schwimmer’ın arabasına taktığını ve onun bunu farketmesinin bir hafta sürdüğünü gülerek anlattı.

Jennifer Aniston’ın setten çaldığı Monica elbisesi

Phoebe’nin  yüzüklerinden bazılarını ve dizi çekimlerinde kullandığı sete giriş kartını çaldığını itiraf eden Lisa Kudrow, dizide kullanılan, üstünde saat olan kurabiye kavanozunu kendisine Matthew Perry’nin hediye ettiğini de söyledi. Sonrasında ise Matthew Perry, bu kavanozu çalıp Lisa’ya hediye ettiğini çünkü Lisa’nın bir gün sette onu gerçek saat sanıp baktığını ekledi. Courteney Cox ise uzun süre eşyaları biriktirmeyen ve onlara duygusal anlam yüklemeyen biri olduğunu fakat artık bundan pişman olduğunu belirtti. David Schwimmer ise üzerinde Dr. Ross Gellar yazan masaüstü isimliğini aldığını itiraf etti.

Matthew Perry’nin setten çalıp Lisa Kudrow’a hediye ettiği kavanoz

Hem kadın hem erkek oyuncular aralarındaki arkadaşlık ilişkilerini kolay, destekleyici, kardeş gibi diyerek tarif etti. Birçok kişinin favori dizisi olan Friends’in yeni bölüm tanıtımıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Bölüm beklentilerinizi karşılayacak gibi mi? /Büşra Can

friends

Eğer bu yazı ilginizi çektiyse Türk Dizi Piyasası yazımıza bakabilir. Ayrıca bizi Instagram ve ve Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki

The Office’i diğer sitcomlardan ayıran çekim tekniği: Mockumentary

Sonraki

Black Dahlia Cinayeti