O gemi geldi! 8 Yıl aradan sonra Leyla ile Mecnun tekrardan çekildi.

Hoooopp! O gemi geldi İsmail abi. Leyla ile Mecnun Exxen platformuna özel tekrardan dizinin tam kadrosuyla çekildi. Yayın hayatına 2011 yılında TRT ekranlarında başlayan, yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı, senaryosu Burak Aksak tarafından yazılan Leyla ile Mecnun dizisi 2013 yılında bir anda yayından kaldırılmıştı. Öyle ki dizinin finali bile aynı kadro ile çekilen başka bir dizi olan Ben de Özledim dizisinin ilk bölümünde anlatılmıştı.

Ben de Özledim 'Leyla ile Mecnun' nasıl bitecekti? Full HD izle | Star TV
Dizinin senaristi Burak Aksak, oyuncu ekibine Leyla ile Mecnun final sahnesini anlatıyor.

Dizinin yayından kaldırılmasının ardından dizinin izleyicileri büyük bir şoka uğraşmıştı diyebiliriz. Bu şokun üzerine yönetmen Onur Ünlü ve senarist Burak Aksak “Ben de Özledim” isminde bir dizi çekerek dizi hayranların tepkisine bir cevap vermişti.

Ben de Özledim dizisinin ilk bölümünde Leyla ile Mecnun kadrosu oturuyor, dizinin senaristi Burak Aksak ise onlara yayından kaldırılmasa Leyla ile Mecnun dizisinin nasıl finali olacağını anlatıyordu. Bu finali anlatması kimi izleyicileri oldukça etkilerken, kimi izleyecilerine bir şok daha yaratmıştı. Çünkü kimse böyle bir final beklemiyordu ve finalin oldukça klişe olduğunu düşünüyordu.


Leyla ile Mecnun ne zaman başlıyor?

Exxen’de 8 yıl aradan sonra tekrardan ekranlara gelecek olan Leyla ile Mecnun yeni sezonuyla 3 Eylül’de hayranlarıyla buluşacak. Dizinin haftalık yayın yapacağı ve toplamda sezonun 10 bölüm olacağı söyleniyor.

Dizinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Efsane dizi Leyla ile Mecnun, tam kadro ve yepyeni bölümleriyle 3 Eylül’de Exxen’de başlıyor. Mecnun’un hırkasını, İsmail Abinin ceketini, Yavuz’un eldivenlerini, İskender’in beresini, Aksakallı Dede’nin asasını ve Erdal Bakkal’ın bıyıklarını özleyenler Exxen başına” ifadeleri kullanıldı.

Başrollerini Ali Atay, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür, ve Osman Sonant’ın paylaştığı dizide Leyla karakterini ise Deniz Işın canlandıracak.

Leyla ile Mecnun
Leyla ile Mecnun dizisi yeni sezon afişi


Leyla ile Mecnun neden bu kadar seviliyor?

103 bölümü ile izleyicilerini kendisine adeta bağımlı hale getiren absürt komedi dizisi Leyla ile Mecnun, Türk televizyonlarında çekilen en absürt diziydi diyebiliriz. Neden mi?

Bir dizi düşünün! İçerisinde sigara, alkol, viski, şarap gibi kelimeler kullanılmıyor ve tamamen alternatif kelimeler üretiliyor. Bir dizi düşünün, kafasına mermi giren başrol oyuncusunun beynine girerek içerideki mermiyi arkadaşları çıkartıyor. Bir dizi düşünün; yayınlandığı kanal dahil olmak üzere her şeye apaçık gönderme yapabiliyor. Hatta öyle ki; Leyla ile Mecnun’un 71. Bölümünde şu anda yayınlanacağı platform olan Exxen’in sahibi Acun Ilıcılı’ya bile gönderme var.

Leyla ile Mecnun 71. Bölüm’den bir sahne

Peki.. Eski tadı olur mu?

Dizinin 8 yıl aradan sonra tekrardan Exxen platformuna özel çekilmesi kimi izleyiciler için oldukça mutlu karşılanırken kimi izleyiciler “Eski tadı olur mu?” diye düşünmeden geçemiyor. Bu kaygıyı taşıyan izleyicilere dizinin “İskender Baba” karakterini oynayan Ahmet Mümtaz Taylan, Armağan Çağlayan’a konuk olduğu programda “Tamamen aynı, değişen hiçbir şey yok.” diyerek yanıt verdi.

Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncu kadrosu

Bu sorunun net cevabını diziyi izleyince verebiliriz. Ancak paylaşılan fragmanlardan yola çıkarak söyleyecek olursak görünen o ki dizi tadını hiçbir zaman kaybetmemiş, tüm oyuncular karakterleriyle adeta özdeşlemiş. Tam kadro tekrardan çekilmiş bir dizi, oyuncularında heyecanlı oluşunu göz önünde bulundurursak tadını kaybetmeyecek gibi. Merakla bekliyoruz!

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa sizleri şöyle alalım.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki

2 Faktörlü Doğrulama Nedir? Neden kullanılmalıdır?

Sonraki

7 Uyurlar Efsanesi