Vazgeçtim

Birden kulaklarıma nüfuz etti; “Dünya tersine dönse vazgeçmem.” Vazgeçebilmek güzel bir huydur. Belki istemezsin ama zorunda kalırsın.

Birden kulaklarıma nüfuz etti; “Dünya tersine dönse vazgeçmem.” Vazgeçebilmek güzel bir huydur. Belki istemezsin ama zorunda kalırsın, yapamam dersin yaparsın. Haliyle sebepleri vardır.

“Sürekli kullanacağım, tam da ihtiyacım olan şey bu ürün.” veya “Eğlenmem için aradığım ürün bu,” dediğin ve bir hevesle aldığın eşyalardan, bir süre sonra vazgeçersin. Sebebi ise bariz bir şekilde bellidir aslında, içten içe hayatında değişikliğe gitmek istemen, bıkkınlık ve sıkıntı hissiyatıdır. Heves ettiğiniz bir ürünü almadan veya heves ettiğiniz bir kararı almadan önce 3 gün beklemeniz sizin için en faydalısı olacaktır. 3 günün sonunda halen hevesliyseniz yapın, aksi takdirde hiç girişmeyin. Dünyada vazgeçtiğiniz şeyler ürünlerle sınırlı kalmıyor, her an her şeyden vazgeçebilirsiniz.

vazgeç

Hangi İnsandan Vazgeçilir?

Işık saçan bir kalp ve güzellik karşısında, insan aşırı heyecanlanıp benliğini kaybedebilir. Asla vazgeçmeyeceğini düşündüğü bir insandır karşısındaki. Günler aylar geçer, hevesini kaybeder vazgeçer veya karşısındaki insanın davranışları değişmiş olabilir. Şımartılmıştır o insan, karakterinde vardır değişmek.

Toksik insanlardır, hiçbir şeyden memnun olmazlar, sürekli negatiflerdir. Yaşadıkları her olayı aleyhlerine değerlendirir ve bundan nemalanırlar. Kendi dertlerinden bahseder dururlar, ta ki kafanız patlayacak kıvama gelinceye dek. Sizin iyiliğinizden yararlanırlar, duygularınızı sömürürler. Özür dilemeyi bilmezler oysa ki özür dilemek, en büyük erdemliktir. Onların bir isteğini reddettiğinizde size sinir olurlar çünkü “Hayır” demenizi kaldıramazlar ve bunu bir cevap olarak görmezler. Bu insanlar aynı zamanda iki yüzlülerdir, siz onlara istediklerini vermenize rağmen onlardan karşılığını alamazsınız. Bunun bir diğer sebebi ben-merkezci olmalarıdır. Bir konu hakkında en ufak bir fikri olmamasına rağmen çok biliyormuş gibi konuşurlar.

Demem odur ki vazgeçemeyeceğinizi düşündüğünüz bir insandan, toksiklikleri sonucu vazgeçersiniz ki zannımca öyle de yapmanız gerekir, bu en normalidir. Eğer akıllı biriyseniz ve kendinize değer veriyorsanız, vazgeçmek, sizin yapacağınız ilk ve en mantıklı iştir. Zamanı geldiğinde vazgeçmeyi bilmeli insan, aksi takdirde kendi kafanıza sıkmış olursunuz. Bu tarz insanlardan kurtulduğunuz nice güzel günlere, bugün ne istiyorsanız yarın sizinle olsun.

Eğer bu yazı ilginizi çektiyse Teknoloji Obezitesi  yazımıza bakabilir. Ayrıca bizi Instagram ve Twitter’dan takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki

Türk Kültüründe ''Tanrı'nın Millet Yok Olmasın Diye Yarattığı Kişiler" Kadınlar

Sonraki

Tam Liste Tanrılaştırmak