Konsept Serisi: 8 Farklı Kafe Konsepti

Sizin için dünyanın farklı köşelerinden aldığımız 8 farklı konsept kafeyi bir araya getirdik. Yolunuz hangisine düştü, hangisine düşecek bilemiyoruz ancak bu kafeler bir harika!

Özgün Konsept Hammock Cafe, Japonya

Hamakların yeri neresidir? Tabii ki bahçeler dediğinizi duyar gibiyiz ancak bu hamakların yeri bir kafe! Mahika Mano tarafından tamamen özgün olarak geliştirilen bu konsept, bize hamakların sadece bahçelerde olmayacağını gösteriyor. Bu konsepte olan ilgi gittikçe artmakta, biz de Türkiye’ye gelmesini beklemekteyiz.

en rahat konsept hammock cafe

Canavarın Midesinde Bir HR Giger Museum Bar, İsviçre

HR Giger Müzesi; 1960’dan günümüze kadar çeşitli sanatçı, ressam, heykeltıraş ve film tasarımcısının etkileyici doğaüstü yaratıcılıklarına ait eserlerine yer vermektedir. Kendisi de korkutucu eserleriyle bilinen karanlık sanatçı Giger, bizlere bir canavarın midesinde vakit geçirme deneyimini tattırıyor. Yolunuz İsviçre’ye düşerse böylesine etkileyici bir konsepti görmeden geçmeyin deriz.

karanlık sanatçının ürpertici konsepti

Dikkat, Çarpılmayın! Electric Bar, Fransa

İç dizayn bir kafeyi ne kadar sıra dışı yapabilir derseniz Electric Bar’ı kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz. Fransa’da bulunan mekan, Lucy filminde oldukça etkilendiğimiz final görüntülerini andıran elektrik detaylarıyla farklı bir konsept haline getirilmiş.

iç tasarım önemli!

Hobbit Diyarı: The Green Dragon, Yeni Zelanda

Hobbitlerin yaşadığı o tatlı ve yeşil diyarı hiç merak ettiniz mi? İşte bu konsept size küçük bir Shire Turu şansı sunacak… Yeni Zelanda’da bulunan açık hava seti oldukça ilgi çekmektedir. İçerisinde bulunan The Green Dragon Pub, Hobbitler gibi içebileceğiniz ve Shire’ın sıcak havasını tadabileceğiniz bir mekan.

Burada Frodo ve Bilbo Baggins’in kaldığı ev hariç bütün evler kapalı durumda. Film serilerinin tutkunları ilk olarak The Green Dragon’a uğrayarak Aragorn, Frodo ve arkadaşlarının burada kaldıkları efsane geceyi yad ediyorlar. İçeceklerin filmdeki konseptle servis edilmesi ise sizi tamamen ortama adapte ediyor. En iyisi Hobbit kıyafetlerimizi çekip kendimizi tamamen bu tatlı konsept içerisinde hissetmek…

bir hobbit gibi içebilirsiniz

Sevimlilik Rüzgarı Bicycle Bar, Bükreş, Romanya

Eski eşyaların kullanıldığı konseptlere alışık olabilirsiniz ancak Romanya’nın en sevimli mekanlarından olan bu barınki oldukça farklı bir konsept. İç tasarımı eski bisikletlerin dönüştürülmesiyle oluşturulmuş ancak o eskiliğin havasını sezdirmeyen iç açıcı ve oldukça etkileyici bir mekan.

eskiden yeni yapmak

Konsept Harikası Truth Coffee, Güney Afrika

Steam Punk temalı bir kafe! Burası dünyanın en iyi kahve dükkanı seçilmiş. Bu başarılarının sırrı Sanayi Dönemi İngiltere fabrikalarını andıran bir konsept ve etrafa serpiştirilmiş ilginç eşyalar. İçeride oldukça fazla demir, dişli makine, bakır boru bulunmakta ve tüm bunlar loş ortamla birleştiğinde mekanın ruhu hissedilebilir oluyor. Dünyanın en iyi kahvesi demiş olabiliriz ancak bu mekanda bol bol çay çeşidi, pastane ürünleri de bulunmakta. Kısacası siz siz olun Cape Town’a gidip de bu konsept harikasını görmeden geçmeyin…

İlacınız Burada! Clinic Bar, Singapur

Pandemi döneminde gözüme görünmesin diyebileceğiniz ancak fazlasıyla etkileyici bir konsepti de sizlere sunmadan geçemeyeceğiz. Meşrubatlarınızı bir serumdan içiyor olmak, tekerlekli sandalyelerde arkadaşlarınızla muhabbet etmek sizin için nasıl bir duygu olurdu? Clinic Bar, hepimize bu sorunun cevabını vermek için burada. Konsept gibi konsept dedirten bu güzel mekanı ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

serumlar hazır!

Türkiye’nin Konsept Kafesi: Walter’s Coffee Roastery, İstanbul

Ülkemizde oldukça dikkat çeken ve Breaking Bad dizisi hayranlarının uğrak yeri olan Walter’s Coffee Roastery, tamamen dizideki konsept baz alınarak hazırlanmış bir mekan. Dilerseniz meşhur sarı tulumlarla fotoğraf çekilebilir, farklı laboratuvar gereçleriyle içeceğinize farklı bir hava katabilirsiniz.

meşhur sarı tulumlar

Kafenin oldukça dikkat çeken bir diğer özelliği ise dizinin jeneriğinden esinlenerek hazırlanan isimlerle süslenmiş periyodik tablo… Ülkemizin en dikkat çeken konsept kafelerinden olan bu mekan Moda’ya uğradığınızda kahve molası vermek için aradığınız yer olabilir.

Walter’s coffee roastery’nin periyodik isim(!) tablosu

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki
bipolar bozukluk

Ağızlarda Sakız: Bipolar Bozukluk

Sonraki

Noktalama İşaretleri Neden Kullanılır?