Tam Kapanmada 5 İzlenecek Film Önerisi

Merhabalar dostlar!
Farklı Konsept ekibi olarak Tam kapanmada sizler için keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak 5 tane karantinada izlenecek 5 film önerisi derledik. Listelediğimiz filmleri izledikten sonra görüşlerinizi bizimle Instagram adresimizden paylaşabilirsiniz.

Filmler:

Whiplash

izlenecek

İlk izlenecek film önerisi WHIPLASH: Damien Chazelle’in 2013’te bütçe bulamadığı için kısa film olarak çektikten sonra Sundance Film Festivalinde bütçeden daha fazlasını; Kısa Film Jüri Ödülünü alarak 2014’te fırsatını bulup 19 günlük bir çekim süresiyle uzun metrajlı bir filme dönüşen bu senaryo, müzik konulu filmler arasında kendini neredeyse bir kült statüsüne soktu. Andrew Neiman’ın önemli bir caz bateristi olma yolundaki en büyük engel olan Terence Fletcher ile olan psikolojik kavgasını konu alan bu filmi halen izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz.


Logan

izlenecek

2000’de çıkan ilk X-Men filminden beri 17 yıldır takip eden kesim için yapılan bu filmde Wolverine ve Professor X’i bambaşka bir halde görüyoruz. Filmin +18 olmasından dolayı Wolverine’in gerçekten pençelerini hissetmemizi sağlayan kan efektleri, havada uçuşan küfürler, atmosferin aşırı karanlık olması ve Old Man Logan çizgi romanından büyük oranda esinlenilmesi gibi unsurlar filmi diğer süper kahraman filmlerinden farklı bir konuma getiriyor.


Joker

2020 Oscar Ödüllerine 11 dalda aday olmasıyla damgasını vuran ve şu ana kadar çizgi roman uyarlaması filmler arasında en çok Oscar ödülü sahibi olmasıyla tarihe adını altın harflerle yazdırmış bir film. Joker karakterine farklı bir bakış atmak isteyen Todd Philips’in, karakteri insanlaştırıp empati yapılabilecek biri haline getiriyor. Joaquin Phoenix’in oynamak için büyük değişimler geçirdiği, Joker karakterini en iyi temsil etmiş Heath Ledger’ın baskısına rağmen onunla karşılaştırılabilecek bir performans göstermesi, filmi mutlaka izlenmesi gerekenler listesine ekletiyor.


The Grand Budapest Hotel

Bir otelin belboyu (otel odalarına bavul taşıyan eleman) olan Zero’nun gözünden izlediğimiz, bir olayın başka bir olaya bağlanması ve renkli karakterleriyle Wes Anderson’ın farklı tarzını buram buram hissettiğiniz ve en önemlisi de yıldızlar karması olan kadrosuyla 2014’ün önemli filmlerinden biri olmuştu. En iyi makyaj ödülüyle beraber 3 Oscarı olan bu filmde, bazı karakterlerin kim tarafından oynandığını bile tahmin edemeyebilirsiniz.


Doctor Sleep

Stephen King’in kültleşmiş eseri olan The Shining’in devam kitabı olan aynı isimli eserden uyarlanan ve Stanley Kubrick’in yönettiği The Shining’in devamı olan bu film, ilk filmdeki olaylardan yıllar sonra geçiyor. İlk filmde yaşananlardan sonra büyümüş ve medyum güçlerine hakim olan Danny’nin, kendisiyle aynı güçlere sahip olan başka birini keşfetmesi ve onunla iletişim kurmasını anlatıyor. Netflix’teki The Haunting dizileriyle adını duyurmuş Mike Flanagan tarafından yönetilen bu filmin uyarlandığı 3 farklı esere de sadık kalabilmesi ve bu eserlerin üstüne koyabilmesi onu izlenmesi gereken filmlerden biri yapıyor.

İzlenecek filmler ilginiz çektiyse sitemizdeki okunulacak kitaplara göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki

FREUD ASLINDA NE DEMİŞ: İD, EGO, SÜPEREGO (BÖLÜM 1)

Sonraki

Tam Kapanmada Okunulacak 5 Kitap Önerisi