Forever: Olağanüstü Bir Dizi Önerisi

İşte farklı konusu ve konseptiyle çok daha fazlasını hak eden bir mini dizi: Forever.

İşte farklı konusu ve konseptiyle çok daha fazlasını hak eden bir mini dizi: Forever. Dizinin yönetmenliğini Matthew Miller yaparken, başrollerini ise Ioan Gruffudd ve Alana De La Garza üstleniyor. Forever dizisinin İmdb puanı ise 8.3.

forever, Dr. henry morgan

Forever ve 200 Yıllık Hikayesi

22 bölümlük dizimizde bir ölümsüzlük lanetini çözecek anahtarı bulmaya çalışan 200 yaşındaki adam Dr. Henry Morgan’ı takip ediyoruz.
Forever dizisinin erkek ve kadın cinayetlerinin çözümünü işleyen bir dizi oluşturduğu ve bu konuların tüm hikayeyi kapsadığı söylenebilir.
Cinayet masası dedektifi Jo Martinez ve tıp araştırmacısı Dr. Henry Morgan bazı gerçekleri yakalamak, kanıtlara ve suçlulara daha kolay erişebilmek için gözlem becerilerini ve zekalarını kullanmalıdır. Dr. Henry karakterinin bir ailesi vardır. Ölümsüz bir insan olarak yaklaşık 200 yıldır bizimle dolaşıyor ve bunun bir lanet olduğuna inanıyor. Bu dizinin temeli; yakın ilişkilerden kaçınan, bir daha acı ve keder yaşamamak için sevdiklerini kaybetme korkusuyla insanlardan uzak durmayı tercih eden ana karakterimiz Dr.Henry Morgan’a dayanıyor. Neyse ki üç ana oyuncunun da performanslarında doğaüstü güçlere sahip olduğuna inanılıyor, bu da izleme ve sürekliliği ilginç kılıyor.

Sadece bir sezon sürmesine rağmen cinayet türüne yeni içerikler getiren bu dizide Dr. Henry’nin vakaları çözmek için kaç yöntem kullanabileceğini görmek bizim için bir harika… En çok bilmek istediğimiz şeylerden biri de ölümcül zehirlerin özelliklerini test etmek ve içeriklerini bulmak için kendini kolaylıkla bir denek olarak kullanabilmesidir. Ölümsüz olmak Dr. Henry’nin durumunu oldukça kolaylaştırmaktadır. Böyle bir dizide kullanılan uzun ve farklı konsept için yeni bir hayran kitlesi oluşturmak her zaman oldukça zordur. Daha hafif, gerçekçi temellere sahip bilim kurgu hayranları için böylesine zor bir dizi her zaman riskli görünür.

Dr. henry morgan ölümsüzlük ile deney yaparken.

Aranıyor: Ölümsüzlüğe Çare!

Bir cinayet dedektifine aşık olan ve dünyasının zorlukları nedeniyle ona açılamayan Dr. Henry, evrenin kendisine ve oğluna sunduğu her deneyimi aşmak, ölümsüzlüğünü tek bir kişiyle paylaşmak isterken odak noktası sadece ölümsüzlüğü için bir çare aramaktır. O da her insan gibi huzur içinde ölebilmek ister. Bu mini dizi için söyleyebileceğimiz başka bir detay ise ekranlarda sadece bir sezon kalmayı başarabilmiş olmasıdır. Dizi, yeterli reytinge ulaşamadığı için tek sezonda kalmış ve bu kaygılar nedeniyle yayından kaldırılmış bir sunumdur. Artık altın bir çağdayız; her ne kadar yavaş yavaş kayboluyor olsa da mini dizi dünyası en üst seviyelerini yaşamakta ve maalesef böyle yapımlar da çok dikkate alınmamaktadır.

Yazarımız Arda Bilgen’in kaleme aldığı Amazon Prime Video’da İzlenebilecek 3 Dizi yazımızı okumayı ihmal etmeyin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki

How I Met Your Mother : "Anne"nin Hazin Sonu

Sonraki

Takımına Canını Veren Başkan: Bekir Çınar