Amazon Prime Video’da İzlenebilecek 3 Dizi

Amazon Prime abonelik ücretini ülkemizde 7,90 TL olarak belirledi. Bu ücrete dahil olan hizmetlerden biri de Prime Video. Peki, Prime Video’ da neler izlenebilir? Sizin için 3 adet dizi önerimiz var.

Prime Video’nun Parlayan Yıldızı: FLEABAG

Prime Video ‘nun şimdiye kadar yaptığı belki de en iyi iş.

FLEABAG (prıme vıdeo orijinal)

Londra’da geçen hikaye 30’lu yaşlarında olan bir kadını konu alan dizinin başrolü Phoebe Waller-Bridge aynı zamanda yazarı ve yaratıcısıdır. İlk sezonu 21 Temmuz 2016’da yayınlanan dizinin ikinci ve final sezonu 8 Nisan 2019’da izleyicilerle buluştu. Her iki sezonu da 6 bölümden oluşan dizinin bölümleri ortalama 25-30 dakika olduğu için bir çırpıda bitecek cinsten. Dizi, 71. Emmy Ödülleri’nde En İyi Komedi Dizisi de dahil 6 ödülle geceye damga vurdu.

FLEABAG AND THE PRIEST

Fleabag karakterinin aile, iş ve aşk hayatının trajikomik bir biçimde aktarılışına şahit oluyoruz. Dizi yer yer göz dolduran yer yer kahkaha attıran bir yapıda. Başrolümüzün bir anda kameraya dönüp bizimle konuşması da diziye sıcak, samimi bir hava katıyor. 2. Sezon kadroya Andrew Scott’ın da katılmasıyla mükemmele yakın bir sezon ortaya çıkmış oluyor. Muhteşem oyunculuklar barındıran Fleabag; benim en sevdiğim dizilerden biri, mutlaka izlemelisiniz. Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

Farklı Bir Süper Kahraman Yapımı: THE BOYS

the boys (prıme Vıdeo orijinal)

Dizi; süper kahramanların bizlere yansıtıldığı gibi olmadığı, sapkın bir hayat yaşadıkları evrende geçiyor. Dünyaya faydadan çok zararları dokunan süper kahramanları durdurmak için kurulan “The Boys” isimli ekibi konu ediniyor.

the boys’dan bir süper kahraman (!)

Aynı isimli bir çizgi romandan uyarlanan dizinin ilk sezonu 26 Temmuz 2019’da Prime Video’ da yayınlandı ve çok ses getirdi, hemen ardından 2. Ve 3. Sezon onaylarını aldı. Geçtiğimiz ay 2. Sezonun ilk bölümü yayınlanan dizi ilk sezonundan da çok konuşuldu ve büyük bir kitleye ulaştı. Önümüzdeki günlerde sezon finali yayınlanacak bu “farklı” süper kahraman yapımını kaçırmayın derim. Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

Amazon Prime ‘ın İlk Animasyon Dizisi: UNDONE

undone (prıme vıdeo orijinal)

BoJack Horseman yapımcılarının hazırladığı, Amazon Prime’ ın ilk orijinal animasyon dizisi olan Undone 13 Eylül 2019’da platformda izleyicilerle buluştu. Rotoskop animasyon tekniği (gerçek insanlarla yapılan çekimlerin boyanması) ile çekilen; içinde mistisizm, şamanizm, şizofreni ve zamanda yolculuk öğerini barındıran, ama aslında yaşananların bunlardan hangisi olduğunu bilemediğimiz bir yapım.

undone

Daha önce böyle bir şey izlemediğinizi söyleyebilirim. Şimdilik yirmi ikişer dakikadan oluşan  8 bölümlük 1 sezonu yayınlandı ancak 2. sezon onayını da aldı. Çok akıcı bir bir dizi, kısa süresi sayesinde çok kolay izlenebiliyor. Bir göz atın derim.

Amazon Prime Video’nun Sahne Arkaları
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki

Ninja Kaplumbağalar Aslında Kimdir?

Sonraki

Cemal Süreya ve Sezai Karakoç'un Gençlik İddiası: Mona Rosa